Klasyk Beskidzki

Piekło Południa 2018, wykładamy karty na stół!

Otworzyliśmy sezon szosowy VIII Klasykiem Beskidzkim, a zakończymy drugą edycją: „Piekło Południa” – Wyścig Kolarski Śladami I Wojny Światowej, który odbędzie się 23 września 2018 r. Miejscem rozgrywania zawodów będą dwie gminy w powiecie gorlickim: Łużna oraz Moszczenica. Będziecie mieli możliwość ścigania się w krainie Pogórza Ciężkowickiego. Rok temu start i meta zlokalizowane były w Łużnej. W tym roku przerzucamy się do sąsiedniej Moszczenicy. Trasa będzie liczyć 50 km z wieloma krótkimi, stromymi podjazdami, zjazdami i przewyższeniem przekraczającym 600m. Na trasie zlokalizowane będą trzy górskie premie (12,5km, 15km i 25km trasy), na których zdobywacie punkty do klasyfikacji górskiej.

Biorąc udział w Piekle Południa macie również możliwość zapunktowania w Lidze Kolarskiej.

Na naszej stronie znajdziecie regulamin oraz trasę zawodówZapisy już wystartowały. Będziemy was informować na bieżąco o wszystkich nowościach związanych z zawodami na stronie oraz na portalu Facebook.

Organizatorzy

2 komentarzeSkomentuj

  • Jakie są przyczyny zmiany trasy w porównaniu do pierwotnie planowanej? Odcinek przez Bugaj – Strzeszyn – Kwiatonowice do Moszczenicy strasznie ciekawy, i jakość asfaltu nieporównywalnie lepsza niż ta na zjeździe od Staszkówki do Biesnej chyba, że macie jakieś info o planowanych naprawach przed imprezą? Tam na prawdę może być niebezpiecznie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *