„Czasówka jakich mało” dobiegła końca. Wczoraj odbyły się drugie i zarazem ostatnie zawody tego cyklu w tym sezonie. Przy pięknej pogodzie spotkaliśmy się w Wysowej Zdroju, gdzie miejsce miał start i meta zawodów.

Pojawiło się 36-ciu zawodników (i o dziwo aż trzy panie:))

Krótkie podsumowanie dwóch etapów, zdjęcia i klasyfikację generalna znajdziecie poniżej.

ETAP 1

WYNIKI

ZDJĘCIA

ETAP 2

WYNIKI

ZDJĘCIA 1

ZDJĘCIA 2

KLASYFIKACJA GENERALNA

WYNIKI

(wszelkie uwagi co do klasyfikacji proszę kierować na adres: grupettogorlice@gmail.com)

 

W generalce sklasyfikowanych zastało 50 osób.

Kategoria Kobiet: w sumie wystartowały 3 dziewczyny. W tym kraju taka liczba kobiet na starcie zawodów kolarskich to standard. Jedyna w dwóch edycjach wystartowała Alicja Wal-Chłanda, która powoli wkręca się kolarstwo:)

Kategoria do lat 18: generalka dla Marcina Potępy z Grupetto. Duże brawa dla Bartka Buchmana, który w tym roku zaczął przygodę z kolarstwem szosowym i zgarnął drugie miejsce.

Kategoria 19-35 lat: całą koalicję Grupetto Gorlice objechał Wojtek Konopka. Za rok trzeba go namówić na Jarną Klasikę lub inny wyścig po górach. Może namieszać.

Kategoria 36-50 lat: bezkonkurencyjny był Krzysztof Kępa z JMP.race. Potwierdza, że koniec sezonu należy do niego (2 miejsce na RoadMaratonie w Ustrzykach we wrześniu).Siedem kolejnych miejsc w generalce dzieliło jedynie 4 pkt!

Kategoria powyżej 50 lat: Witold Filas z Krynicy zgarnął dwa pierwsze miejsca na dwóch edycjach. Na drugim miejscu skończyli ex-aequo Antoni Pociask oraz Józef Mituś, legenda gorlickiego kolarstwa:)

 

W sumie w dwóch edycjach wystartowała 50-tka zawodników. Oprócz osób reprezentujących teren powiatu gorlickiego, których było najwięcej pojawili się zawodnicy z: Jasła, Raby Wyżnej, Tarnowa, Krynicy, Jedlicz, Krakowa oraz dwie niewiasty z Żegiestowa.

Dziękujemy wszystkim za obecność na starcie, pomoc przy organizacji i dobrą atmosferę jaką stworzyliście.

W przyszłym roku jeśli będzie zainteresowanie z waszej strony postaramy się zorganizować zawody w zbliżonej formie + Klasyk Beskidzki 3 maja. Dwie edycje na rozpoczęcie sezonu i dwie na zakończenie. Dokładne plany pojawią się w marcu.

 

Sebastian