Sezon, sezon i po sezonie.

Za nami również tegoroczna Czasówka Jakich Mało (CJM).

Po raz pierwszy spotkaliśmy się w Wapiennym końcem kwietnia. Na starcie stanęło 44 zawodników.

19 czerwca miał miejsce drugi etap z metą na Magurze Małastowskiej. Wystartowało 46 osób.

W sierpniu odbył się trzeci etap wzdłuż jeziora Klimkówka- 43 kolarzy.

W ostatnią niedzielę zakończyliśmy czasówkę startem w Wysowej-Zdroju, gdzie pojawiło się 41 zawodników.

W całym cyklu na starcie stanęło 77 zawodników (w 2013r.- 50). Do klasyfikacji generalnej wzięliśmy pod uwagę 3 najlepsze występy. Przy równej liczbie pkt. o wyższym miejscu decydowało:

  • miejsce na ostatnim etapie
  • liczba startów

W przyszłym roku regulamin zostanie zmieniony tak, aby nie było nieporozumień przy ogłaszaniu klasyfikacji generalnej

Wyniki z każdego etapu, klasyfikację generalną oraz galerie znajdziecie TUTAJ

cjm-wysowaDziękujemy wam wszystkim za przybycie przynajmniej na jedną edycję tegorocznych zawodów. Wasza frekwencja pokazuje nam, że jest sens kontynuowania tego projektu w przyszłym roku. Razem tworzycie atmosferę, która powoduje, że chce się nam poświęcać czas i wygospodarować 4 weekendy w roku na CJM.

Podsumowując tegoroczną CJM od strony organizatora musimy skupić się także na kilku kwestiach, które muszą zostać wytłumaczone:

1. Idea zawodów:

Wiele osób w ogóle nie zrozumiała idei tych zawodów. Coś co miało służyć spotkaniu się w gronie kolarskim, pogadaniu, a przy okazji porównaniu swoich umiejętności kolarskich przerodziło się w wielką „napinkę”. Przypominamy wam, że jeśli chcecie się na poważnie ścigać, to organizujemy dla was Klasyk Beskidzki.

2. Wymagasz od nas ustawienia pkt. kontrolnych na starcie – nie przyjeżdżaj!

Na zawodach, których ideą ma być ściganie na luzie nigdy nie będziemy robić pkt. kontrolnych! Powoli wymuszacie to na nas przez: skracanie trasy, jazdę na kole innego zawodnika, jazdę za autami. Jeśli dojdzie do tego, że na Czasówce będziemy musieli was sprawdzać na trasie to zawody przestaną się odbywać!

3. Liczysz na zabezpieczenie trasy przed autami – nie przyjeżdżaj!

Trasa Czasówki nigdy nie będzie zabezpieczona. Poświęcamy nasz czas dla was organizując 4 edycje. Nie mamy czasu, aby załatwiać przez miesiąc dokumenty, które pozwolą nam zamknąć trasę przed autami. Wystarczy nam załatwianie tego na Klasyk:)

Wyżej wymienione sprawy dotyczą 5-10% startujących, ale musimy o tym mówić głośno teraz, aby w przyszłym roku nie było nieporozumień na linii organizator-zawodnik.

Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres: grupettogorlice@gmail.com

 

P.S. podziękowania dla Kaśki, Justyny, Alicji za pomoc przy organizacji, oraz Ance i Wiktorowi za zdjęcia.