Wszyscy wiemy o co toczy się od kilku dni wojna na Ukrainie. Już dawno żadna wojna nie była tak „czarno-biała”. Bardzo łatwo zrozumieć w niej kto jest agresorem, a kto państwem okupowanym.
W wyniku agresji rosyjskiej w najbliższym czasie wielu obywateli Ukrainy będzie szukać schronienia w naszym kraju. Każdy z nas zaczyna zadawać sobie pytanie co może sam zrobić aby pomóc.
W tym roku podczas Klasyku nie będziemy waszych pieniędzy inwestować w pamiątkowe skarpetki, które co roku dostajecie w pakietach startowych. Pieniądze z ich produkcji (a może to być ok. 5-6tyś. zł przy pełnej liście startowej) przeznaczymy na pomoc osobom, które dotrą z Ukrainy i będą szukały schronienia w naszym regionie.
­
O dokładnych szczegółach pomocy poinformujemy was w niedalekiej przyszłości, kiedy będziemy już wiedzieć jak najlepiej wykorzystać te pieniądze.
Organizatorzy
­
P.S. Przy zapisach macie możliwość zamówienia skarpetek Klasykowych z 2019r. , a my postaramy się aby w waszych pakietach startowych znalazło się jakiś mały upominek związany z waszą pomocą.
­
Zapisy już trwają w panelu Timedo: WWW, a my widzimy się 3 maja na starcie. Już niedługo na stronie pojawi się więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Klasyku.