Za nami piąta edycja Klasyku Beskidzkiego, który inauguruje sezon kolarski w naszym pięknym Beskidzie Niskim. W wyścigu triumfowali Adam Wójcik z UKS Podwilk i Sofiya Pryyma z Ukrainy.

Pełne wyniki i galerie z zawodów znajdziecie tutaj: WWW

Kolejny rok zaskakujecie nas znakomitą frekwencją. W tym roku na starcie pojawiło się 281 kolarzy. Zawodnicy pokonali 55 km trasę z pięcioma znaczącymi podjazdami. Już na szczycie pierwszego z nich utworzyła się grupa najmocniejszych 40 zawodników, którzy razem pokonali większość trasy. Finałowy podjazd okazał się kluczowy i to właśnie on wyłonił zwycięzców tegorocznej edycji.  Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie niespełna 1,5h po starcie. Ciekawsze momenty na trasie zarejestrowaliśmy na kamerach. Film już za kilka dni ukaże się na naszej stronie.

Pogoda jak co roku na zamówienie, rześki  ranek, potem było tylko lepiej, aby na starcie piękne słońce towarzyszyło zaciętej rywalizacji. Tradycji stało się za dość i dekoracja przebiegła w nieco gorszej aurze.

W tegorocznej edycji wyróżniliśmy na podium większą liczbę zawodników niż zwykle. Nagrodzeni zawodnicy w kategorii generalnej nie otrzymywali już nagród w kategoriach wiekowych. Czy ten system się sprawdził musicie nas sami o tym poinformować w komentarzach pod artykułem lub na FB.

Dziękujemy wam wszystkim za przybycie. Piszcie do nas co było nie tak (wiemy już o za szybkim starcie honorowym:) ), co poprawić lub zmienić.

Brawa dla fotografów, którzy kilka godzin po wyścigu podsyłają już zdjęcia na nasze skrzynki pocztowe. Nad waszym bezpieczeństwem na trasie czuwały 2 jednostki straży pożarnej OSP, a przy biurze zawodów i na mecie pracowało 20 osób z naszej ekipy.

Wielkie podziękowania dla firm i instytucji, które wspierają nas w tym projekcie. MACK OSTRE KOŁO są już z nami od lat. Urząd Gminy Ropa wspiera nas finansowo i organizacyjnie. O wodę na mecie zadbała WYSOWIANKACOMPETIT usprawnił zapisy, a Magazyn SZOSA i portal ROWERY.ORG objął patronat medialny nad wyścigiem.

Do zobaczenia w przyszłym roku, a kto ma ochotę to zapraszamy na nasze lokalne „Czasówki Jakich Mało

Sebastian