3 maja w Łosiu przy wspaniałej słonecznej pogodzie rozegrał się I Klasyk Beskidzki.

Zainteresowanie wyścigiem było bardzo duże, na 62-kilometrową – krótką ale dość trudną- trasę wyruszyło 144 zawodników z czego 138 osiągnęło linię mety. Zwyciężył Roman Pietruszka z Subaru PrinzWear MTB Team. Tuż za nim finiszował Michał Małysza z Lekarskiej Grupy Kolarskiej z Lublina i Łukasz Szumiec z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Ewelina Szybiak z CWKS Resovia Rzeszów.

Z obserwacji osób będących na trasie chcieli byśmy jeszcze wspomnieć o Marcinie Niedziółka z NoLimited Rzeszów i Damianie Hejnar z MTB Rymanów, którzy podjęli się pięknego ataku z peletonu już na 12km trasy. Zwycięzcom gratulujemy świetnego tempa i wyników, a wszystkim uczestnikom siły i wytrwałości!

Pełne wyniki można przeglądnąć pod tym adresem: WWW

Jako organizatorzy chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania za nieocenioną pomoc w organizacji wyścigu dla Pana Wójta Jana Morańdy, dla wszystkich pracowników Gminy Ropa zaangażowanych w przygotowanie imprezy, dla kierownictwa i pracowników Baru Pstrąg u Eda, dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, dla strażaków z OSP w Hańczowej, Uściu Gorlickim i Łosiu, dla Nadleśnictwa Łosie, dla Ratowników Medycznych oraz wszystkich osób dbających o zabezpieczenie trasy oraz prawidłowy przebieg imprezy. Również fotografom należą się specjalne podziękowania za super zdjęcia z trasy i udostępnienie ich dla nas już kilka godzin po zawodach. Serdecznie dziękujemy!

Już dziś zapraszamy wszystkich uczestników na II edycję Klasyku za rok. Wszystkie Wasze opinie i sugestie posłużą nam do poprawienia tegorocznych niedociągnięć (o kilku już wiemy: biuro zawodów, wyniki:), i zapewnienia Wam – kolarzom jak najlepszych warunków do jazdy.

Relacja Przemka Józefczyka: WWW

GALERIE:

VIDEO z rozdania nagród