Klasyk Beskidzki 2012 – podsumowanie

2012-05-05

Uffff.... i po wszystkim ) Obawialiśmy się: pogody, kolejek w biurze zawodów, opracowania klasyfikacji jeśli na metę przyjedzie 30 osobowy peleton, braku zdjęć z trasy ponieważ wszyscy organizatorzy skupili się na obstawieniu mety zawodów, braku kibiców itp. rzeczy. Musimy przyznać, że prawie wszystko wyszło lepiej niż myśleliśmy przez zawodami. Do pogody drugi raz z rzędu mamy mega szczęście. Dzięki temu że od 7 rano przyjeżdżaliście do Łosia kolejek w biurze zawodów prawie nie było. Podziękowania wielkie dla dziewczyn z biura (Alicji i Joli)  za sprawną obsługę zapisów. Na mecie Tomek W. i Kaśka opanowali sytuację i w 45min powstała prawie cała klasyfikacja generalna. Rok temu w dwa dni:) Pan Józef operował białym peugeotem i zwoził kolarzy z trasy z kontuzjami. O zdjęcia zadbały osoby towarzyszące zawodnikom (Barbara pobiła wszelkie rekordy publikując prawie 1000 zdjęć). Kibice dopisali, widać że kolarstwo staje się coraz bardziej popularne. Jeszcze nie są to tłumy, ale co roku będziemy tak promowali imprezę aby lokalni kibice pojawiali sie na trasie coraz liczniej. Na trasie pomagało nam wiele osób przy zabezpieczeniu przejazdu kolarzy. Ciężko wszystkich wymienić, ale one wiedzą o kogo chodzi. GOK Ropa użyczył nam nagłośnienia oraz namiotów, zabezpieczali trasę również strażacy z OSP z miejscowości przez które przebiegał wyścig. Policja postarała się aby na trasę nie wtargnął żaden nie pożądany pojazd. Dla wszystkich wielkie DZIĘKI. Dopisali także kolarze. Na starcie stanął 131 osobowy peleton. Osoby postronne widzący taką grupę zdobywającą pierwszy podjazd pod Klimkówkę mówiły, że są to niesamowite wrażenia słysząc ten specyficzny odgłos gum sunących po asflacie i falujący peleton, to z prawej strony to z lewej ktoś ciągle atakuje, ale zaraz zostaje wchłonięty:) Dzięki za wyrozumiałość zawodników i nie nerwowe reagowanie w spornych sytuacjach. Za całość odpowiadają dwie osoby (Sebastian i Tomek P.) i często nie jesteśmy w stanie wszsytkiego ogarnąć w dniu zawodów. Wiadoma sprawa- sponsorzy. W tym roku pomagały nam następujące firmy i organizacje: HYLIXPEPSPREDMANBAR PSTRĄG U EDAOSTRE KOŁOŻAK, Gmina ROPA.   Wszelkie uwagi dotyczące spraw organizacyjnych jak i wyników prosimy kierować na maila:grupettogorlice@gmail.com   Opracowaliśmy całą klasyfikację Open i są to wyniku juz oficjalne: WWW GALERIE: TOMEK WITKOWSKI   P.S na trasie znajduje się nieoficjalny punkt kontrolny, zainteresowani wiedzą o co chodzi... Pozdrawiamy i dzięki za przybycie.   Kat. Generalna: 1. Jakub Papież- BBC Czaja 2. Patryk Rzeźnikiewicz- Mostostal Puławy/Rzeszów 3. Grzegorz Tomasiak- MayDay Team Start Lublin 4. Roman Pietruszka- Mielec 5. Krzysztof Łopata- Nie zrzeszony 6. Wojciech Niewidok- Wadowice   Kat. Open kobiety: 1. Ewelina Szybiak- "BEST" CWKS Resovia Rzeszów 2. Katarzyna Szczurek- KKCiM SMOK Kraków 3. Katarzyna Czepiel-Rak- JSC Jasło   Kat. A (do 30 lat) 1. Jakub Papież 2. Patryk Rzeźnikiewicz 3. Roman Pietruszka   Kat. B (31-40 lat) 1. Grzegorz Tomasiak 2. Piotr Gakan 3. Kamil Maj   Kat. C (41-50 lat) 1. Piotr Szczepanik 2. Mariusz Sychowski 3. Jerzy Rosa   Kat. D (51-60 lat) 1. Józef Olchawa 2. Witold Filas 3. Andrzej Kukułka   Kat. E (powyżej 60 lat) 1. Stanisław Dymek 2. Adam Kłębczyk 3. Stanisław Bogdan   Wyróżnienie dla zawodników do 21lat: 1. Patryk Rzeźnikiewicz 2. Adam Kawula 3. Wiktor Łyszczarz