Już niedługo widzimy się na starcie VIII edycji Klasyku Beskidzkiego. Mamy  dla was kilka istotnych informacji, które pomogą wam 1 maja.

Zacznijmy od parkingu. Kto już u nas był ten wie, że miejsca jest jak zawsze na styk. Jedna z osób od nas będzie oddelegowana do „zarządzania” miejscami parkingowymi. Prosimy bardzo o dostosowanie się do jej zaleceń.

Od 7:30 startujemy z biurem zawodów, a od godziny 8:00 będzie otwarty Zajazd gdzie możecie zakupić kawę, herbatę i coś na słodko.

Przed wyścigiem w okolicach startu dostrzeżecie namiot serwisowy Shimano. Serwisanci ze sklepu rowerowego Ostre Koło zadbają o wasze rowery w wypadku nagłych awarii.

Schemat pracy Biura Zawodów (pracujemy od 7:30 do 9:45):
kolejka nr.1– osoby zapisane i opłacone
nr.2– osoby zapisane, nie opłacone
nr.3– nowe zapisy, obok będą znajdowały się 2-3 komputery dla osób niezgłoszonych, które mogą się zapisać wypełniając formularz na komputerze i przejść do kolejki nr.2

W Biurze otrzymacie numer startowy, który montujecie na sztycy roweru. Numery startowe kategorii wiekowych M1, M2, M3, M4 zostaną w biurze zawodów oznaczone kolorowymi naklejkami opowiadającymi danym kategoriom.

Osoby zapisujące się w biurze zawodów po wykorzystaniu 450 miejsc z listy startowej mogą otrzymać niepełny pakiet startowy (brak bidonu).

Strefa startu. Planowo start powinien nastąpić o godzinie 10:15. W tym roku obowiązuje sektor dla pierwszej 80-tki (+10 kobiet) zawodników z roku poprzedniego. Dla nich będzie wydzielona specjalna strefa na samym przodzie, tuż przed linią startu. Jeśli nie jesteś pewien czy byłeś wysoko na mecie rok temu, sprawdź Wyniki 2017.

Najważniejsza sprawa to bramka z pomiarem elektronicznym przez którą musicie przejechać na starcie. Nie ma możliwości, aby ktokolwiek z was ustawił się za linią startu i tam oczekiwał na start.

Start nastąpi o godzinie 10:15, ale nie denerwujcie się jeśli opóźni się o 5-10 min. W tej sprawie wiele zależy od policji, będziemy informować na bieżąco.

Wyścig zacznie się 4,5 km przejazdem za policją (max. prędkość 25km/h) po czym nastąpi start ostry bez zatrzymywania się. Wszystkie samochody techniczne towarzyszące zawodnikom nie mogą wyprzedzać drugiego samochodu policji. Będzie to radiowóz zamykający kolumnę wyścigu. Samochody techniczne nie mogą zbliżyć się bliżej do peletonu. Każdy kto wyprzedzi radiowóz będzie karany mandatem. Takie są nasze ustalenia z policją i na żadne ustępstwa nie pozwalamy.

Zawodnicy jadący w peletonie będą objęci eskortą policji. Osoby, które będą odstawać od peletonu (+ 15 min.) zostaną wyprzedzone przez samochód techniczny z zieloną flagą na dachu i od tego momentu jadą zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Za ostatnim zawodnikiem będzie podążać samochód (biały bus), który zgarnie was z trasy z powodu defektu, wypadku itp.

Po zawodach posiłek wydawany będzie w Zajeździe, w zamian za żółty bloczek , który znajduje się w kopercie, którą otrzymacie w Biurze Zawodów.

14:00 – 14:30 Dekoracja

NUMER ALARMOWY ważny podczas zawodów: 519 148 535