Już tylko tydzień dzieli nas od XII edycji Klasyku. W środę będziemy na was czekać w Łosiu od samego rana.

Sprawy ważne:

Zacznijmy od parkingu. Kto już u nas był ten wie, że miejsca jest jak zawsze na styk. Osoby od nas będą oddelegowane do „zarządzania” miejscami parkingowymi. Prosimy bardzo o dostosowanie się do ich zaleceń.

Od 7:45 startujemy z biurem zawodów, a od godziny 8:00 będzie otwarty Zajazd gdzie możecie zakupić kawę, herbatę i coś na słodko. W biurze zawodów kierujcie się do kolejki opisanej literą, która jest początkiem waszego nazwiska. Zachęcamy was do zapisywania się do 1 maja przez panel Timekeeper. Każda zapisana osoba będzie szybciej obsłużona w biurze zawodów, niż osoba zapisująca się na miejscu.

W pakiecie znajdziecie: numer startowy do naklejenia na sztycy podsiodłowej, kupon na obiad po zawodach, kilka słów odprawy przedstartowej oraz skarpety Klasykowe edycja 2023.

Na mecie o wasze nawodnienie zadba Wysowianka.

W biurze będą również do zakupienia żele SIS oraz kilka par skarpetek klasykowcyh i gravelowych z poprzednich lat (40zł).

Przypominamy również o akcji SięPomaga dla Krystiana. Podczas Klasyku w biurze zawodów znajdziecie puchę do której każdy z was może się dorzucić. Jej zawartość przekażemy na akcję pomocową. Dodatkowo do kupienia będzie ostatnich 6 koszulek kolarskich wydanych z okazji 10tej edycji Klasyku. Dochód z ich sprzedaży zasili zbiórkę.

Przed wyścigiem w okolicach startu dostrzeżecie namiot serwisowy. Serwisanci ze sklepu rowerowego Ostre Koło zadbają o wasze rowery w wypadku nagłych awarii. W miasteczku zawodów natraficie również na namioty naszych sponsorów, gdzie będziecie mogli zakupić ich produkty i napić się kawy.

Strefa startu. Planowo start powinien nastąpić o godzinie 10:30. W tym roku obowiązuje sektor dla pierwszej 80-tki (+10 kobiet) zawodników z roku 2022. Dla nich będzie wydzielona specjalna strefa na samym przodzie, tuż przed linią startu. Jeśli nie jesteś pewien czy byłeś wysoko na mecie w 2022 to sprawdź: Wyniki 2022.

Najważniejsza sprawa to bramka z pomiarem elektronicznym przez którą musicie przejechać na starcie. Nie ma możliwości, aby ktokolwiek z was ustawił się za linią startu i tam oczekiwał na start.

Start nastąpi o godzinie 10:30, ale nie denerwujcie się jeśli opóźni się o 5 min. W tej sprawie wiele zależy od policji, będziemy informować na bieżąco.

Wyścig zacznie się 3 km przejazdem za policją (max. prędkość 25km/h) po czym nastąpi start ostry bez zatrzymywania się. Wszystkie samochody techniczne towarzyszące zawodnikom nie mogą wyprzedzać drugiego samochodu policji. Będzie to radiowóz zamykający kolumnę wyścigu. Samochody techniczne nie mogą zbliżyć się bliżej do peletonu. Każdy kto wyprzedzi radiowóz będzie karany mandatem. Takie są nasze ustalenia z policją i na żadne ustępstwa nie pozwalamy.

Zawodnicy jadący w peletonie będą objęci eskortą policji. Osoby, które będą odstawać od peletonu (+ 15 min.) zostaną wyprzedzone przez samochód techniczny z zieloną flagą na dachu i od tego momentu jadą zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Za ostatnim zawodnikiem będzie podążać samochód (biały bus), który zgarnie was z trasy z powodu defektu, wypadku itp.

Walczyliśmy długo o naprawę dróg i właściwie udało się to w 95% po tej zimie. Do 54km trasy czeka was piękny stan asfaltów. Uważajcie na ostatnim zjeździe przed metą ponieważ tam stan asfaltu jest średni, a czasami po prostu słaby (będą oznaczenia na asfalcie).

Po zawodach posiłek wydawany będzie w Zajeździe, w zamian za zielony bloczek , który znajdziecie się w pakiecie startowym.

14:00 – 14:15 Dekoracja

NUMER ALARMOWY ważny podczas zawodów: 502 629 213

P.S. w poniedziałek 1 maja zapraszamy na wspólny objazd trasy. Startujemy z Gorlic z Ostrego Koło o 9:20, o 10:00 jesteśmy w Łosiu przy biurze zawodów.

Dzięki za przeczytanie do końca i w środę wspólnie z wami ogarniemy ten temat:)